آزمون ورود به کورس اصلی

در اکثر دانشگاه های روسیه برای ورود به دانشگاه امتحان ورودی برگزار می شود

این امتحان در دانشگاه های مختلف و در رشته های متخلف متفاوت می باشد. در این بخش شما را با امتحانات ورودی هر دانشگاه آشنا می کنیم. همچنین نمونه سوالات آزمونها در سالهای گذشته قرار داده شده است. می توانید به صورت رایگان دانلود نموده و استفاده نمایید.

آزمون ورودی برای رشته های پزشکی (پزشکی – دندان پزشکی – داروسازی – پزشکی اطفال) شامل دروس زبان روسی، زیست شناسی و شیمی می باشد. امتحان زبان روسی در تمام موسسات اجباری است اما در بعضی دانشگاه ها از بین دروس زیست و شیمی فقط یک امتحان برگزار می شود که در پایین کامل توضیح داده شده است.

سطح آزومون ورودی زبان روسی در اکثر دانشگاه یکسان بوده و معادل آزمون سطح یک زبان روسی است

трки 1

از اینجا می توانید نمونه تست آزمون трки 1 را دانلود نمایید 

تست آنلاین سطح زبان روسی

трк1آزمون ورودی دانشگاه دولتی مسکو (لومونسف)

در دانشگاه دولتی مسکو که گاهی به آن دانشگاه ملی مسکو هم گفته می شود برای ورود به کورس اصلی در رشته پزشکی امتحان زبان روسی و درس شیمی گرفته می شود که حداقل نمره قبولی 45 از 100 می باشد. لازم به ذکر است که در این دانشگاه تنها رشته های پزشکی و داروسازی برگزار می شود. آزمون ورودی معمولا به صورت شفاهی گرفته می شود.

نمونه سوالات درس شیمی دانشگاه دولتی مسکو (لومونسف)

نمونه سوال شیمی -۱

نمونه سوال شیمی -۲

نمونه سوال شیمی – ۳

نمونه سوال شیمی – ۴

در این قسمت موضوعاتی که در آزمون ورودی درس شیمی مطرح می شود را می توانید ببینیدآزمون ورودی دانشگاه دولتی سن پترزبورگ (دانشگاه ملی سن پترزبورگ)

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ به عنوان دومین دانشگاه معتبر روسیه بعد از دانشگاه دولتی مسکو شناخته شده است. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد

برای ورود به کورس اصلی دانشگاه دولتی سن پترزبورگ دانشجو باید در آزمون ورودی زبان روسی و درس زیست شناسی نمره قبولی (نمره 65 از 100) کسب نماید.

نمونه سوالات درس زیست شناسی دانشگاه دولتی سن پترزبورگدانشگاه پاولوف سن پترزبورگ یکی دیگر از دانشگاه های تخصصی پزشکی می باشد.

در این دانشگاه امکان تحصیلی در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی و روسی و همچنین دندانپزشکی و پزشکی اطفال به زبان روسی وجود دارد. البته امتحان ورود فقط به زبان روسی برگزار می شود.

برای ورود به این دانشگاه شما باید دروس  زیست شناسی و شیمی را امتحان دهید.

نمونه سوالات شیمی دانشگاه پاولوف

نمونه سوالات زیست شناسی دانشگاه پاولوف

نمونه سوالات زیست شناسی دانشگاه پاولوف

نمونه سوالات زیست شناسی دانشگاه پاولوف

نمونه سوالات زیست شناسی دانشگاه پاولوفدانشگاه دولتی نووسیبیرسک یکی از دانشگاه های معروف روسیه در سطح جهان است

در این دانشگاه امکان تحصیلی در رشته های پزشکی وجود دارد

برای ورود به کورس اصلی شما باید در روسی زبان روسی، زیست شناسی و شیمی نمره قبولی کسب کنید

نمونه سولات شیمی دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

نمونه سوال شیمی – ۱

نمونه سوال شیمی – ۲

نمونه سوال زیست شناسی – ۱

نمونه سوال زیست شناسی – ۲

نمونه سوال زبان روسی – ۱

نمونه سوال زبان روسی – ۲دانشگاه سماشکو یکی دیگر از دانشگاه های روسیه است که مورد تایید وزارت بهداشت (در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ فقط در رشته دندانپزشکی ) قرار دارد. آزمون ورودی این دانشگاه شامل زبان روسی – زیست شناسی و شیمی می باشد. تمام امتحانات به صورت کتبی گرفته می شود. در زیر مباحثی که در آزمون ورودی سوال خواهد شد آورده شده است.

زبان روسی

نمونه سوال

زیست شناسی

شیمی