ازدواج در روسیه

3
(1)

مراسم ازدواج در روسیه نسبت به ایران بسیار راحت تر برگزار می شود. معمولا از تشریفاتی که در عروسی های ایرانی می بینیم اینجا کمتر دیده می شود. البته بخش محدودی از ثروتمندان بسیار تجملاتی مراسم می گیرند. اما در بین اقشار متوسط جامعه بسیار کم هزینه برگزار می شود. معمولا عروس و داماد به همراه پدر و مادر و چند تن از دوستان عروس و داماد به مکانهای دیدنی شهر روفته و چند عکس یادگاری می گیرند. و بعد هم در یک رستوران در کنار هم مراسم را جشن می گیرند.

ثبت ازدواج

ازدواج به صورت قانونی در محضر ثبت می شود. و کسانی که مذهبی هستند معمولا در کلیسا نیز مراسم برگزار می کنند. البته در روسیه ازدواج سفید نیز بسیار رایج هست. خیلی افراد برای سالیان سال با هم زندگی می کنند. ولی هیچ گاه به صورت رسمی ازدواج نکرده اند.

مطالب و عکس بیشتر در مورد ازدواج در این کشور را می توانید در صفحه اینستاگرام روس لگالایف مشاهده کنید

ازدواج شهروندان خارجی در روسیه

اکثر روسیه ها معمولا فقط با روسیها ازدواج می کنند. ولی تعداد ازدواج شخص روس با یک خارجی نیز امری نادر نیست. در ازدواج های شهروند روس با خارجی معمولا عروس روس است. بخصوص با توجه به این که تعداد دختران در روسیه از پسرها بیشتر است. کمتر داماد روسی رو می توانید ببینید که با عروس غیر روس ازداج کرده باشد.

اقامت از طریق ازدواج

معمولا گرفتن اقامت روسیه امر راحتی نیست. چند روش برای گرفتن اقامت هست. راه هایی مانند سرمایه گذاری – کار به عنوان نیروی متخصص و غیره.  یکی از راه های گرفتن اقامت روسیه ازدواج با یک شهروند روسیه است. شما اگر با یک شخص روس ازدواج کنید بعد از مدت سه سال می توانید اقامت روسیه را دریافت نمایید. بعد از ازدواج به شما اقامت کوتاه مدت (ار و پ) و (وید نا ژیت) داده می شود.