مسکو

مسکو پایتخت روسیه با بیش از 12 میلیون جمعیت بزرگترین شهر اروپا می باشد.مرکز تجارت جهانی مسکو یکی از بخش‌های جدید موسکو است که در در بخش پرشنسکی مسکو واقع شده است و هدف آن ایجاد یک منطقه تجاری در تمام اروپای شرقی است. این پروژه از سال ۱۹۹۲ شکل گرفت و یک فضای مرکز تجاری تفریحی بزرگ را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد.
برج فدراسیون که در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد، بلندترین برج اروپاست. همچنین علاوه بر موارد یاد شده، در پروژه پیشرفت مسکو، ایجاد یک پارک آبی و امکانات تفریحی، توسعه کسب و کار و شبکه حمل و نقل و گسترش فضای اداری در دستور کار قرار دارد.

مسکو دارای ۵ فرودگاه می باشد. فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو بیشترین تعداد مسافر خارجی را پذیراست و ۶۰۰٪ کل مسافران کشورهای خارجی از این فرودگاه وارد مسکو می‌شوند. متروی مسکو سامانه قطارهای شهری کلان‌شهر مسکو است. متروی مسکو با داشتن ۱۲ خط فعال، ۱۸۰ ایستگاه و مسیری به طول ۲۹۸ کیلومتر، یکی از قدیمی‌ترین خطوط متروی شهری در جهان است. متروهای این شهر بسیار عمیق هستند و پله برقی‌هایی به طول بیش از ۱۰۰متر مردم را حمل می‌کنند.

دیدنی های مسکو

میدان سرخ: میدان سرخ در قلب شهر مسکو واقع می باشد. این میدان با طراحی منحصر به فرد خود یکی از جاذبه های اصلی شهر مسکو است که همه روزه تعداد زیادی گردشگر از داخل و خارج روسیه زیبایی مسحور کننده آن را به نظاره می نشینند. کلیسای جامع سن باسیل که نماد اصلی شهر مسکو است در این میدان قرار دارد. همچین در این میدان شما می توانید از مقبره لنین (مومیایی) و فروشگاه زیبای گوم دیدن نمایید. در ابتدای ورودی میدان نقطه صفر شهر مسکو قرار دارد.

قلعه کرملین: یکی از اضلاع قله کرملین مشرف به میدان سرخ می باشد که در پای آن محل دفن افراد معروفی از جلمه یوری گاگارین (اولین فضا نورد) و استالین قرار دارد. قله را می توان به دو بخش تقسیم کرد. بخشی از آن که کاخ کرملین (محل استقرار دفتر ریاست جمهوری) که طبعتا اجازه ورود برای افراد عادی وجود ندارد. اما بخشی از قلعه که برای عموم آزاد است. از جمله دیدنی های قلعه کرملین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شاه توپ: بزرگترین توپ جنگی دنیا، شاه زنگ: بزرگترین ناقوس دینا، میدان کلیسا: قدیمی ترین میدان شهر مسکو، کلیسای اوسپنسکی: محل تاجگذاری پادشاهان روسیه، کلسیاس آرخانگل: محل دفن پادشاه و افراد سلطنتی

خیابان آربات: خیابان آربات قدیم یکی از زیبا ترین خیابانهای شهر مسکو است. از خصوصیات بارز این خیابان این است که، محل سکونت خیلی از شخصیت های ادبی روسیه از جمله پوشکین (شاعر نامدار روس) در این خیابان قرار دارد. این خیابان مکان مناسبی است برای خرید سوغاتی های روسیه.

مترو مسکو: متر مسکو علارغم اینکه یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شبکه مترویی دنیا می باشد، در عین حال زیبایی خیره کننده ای دارد. در واقع خیلی از ایستگاه های این مترو شبیه به موزه زیر زمینی است. مجسمه های برنز، نقاشی ها و معماری شگفت انگیز ار خصوصیات بارز متر مسکو است.

پارک “و د ن خ”: یکی از پارکهای زیبای شهر مسکو، پارک “و د ن خ” است. پارکی وسیع و زیبا با فضاهای مخصوص برای دوچرخه سواری، اسکیت، پاتیناژ و غیره.

از دیگر مکانهای دیدنی شهر مسکو: کلیسای عیسی منجی، موزه پوشکین، خیابان کوزنیتسکی، موزه هوا فضا، بالشوی تاتر …