دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ

memari

دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ


شهر سن پترزبورگ به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه و یکی از زیبا ترین شهرهای دنیا شناخته شده است. هر شخصی که برای اولین بار وارد این شهر می شود مسحور معماری زیبا و منحصر به فرد این شهر می شود. از حدود 300 سال پیش که این شهر بنا شد تا به امروز معماری و بناهای زیبای این شهر شهرت جهانی پیدا کرده است. به همین خاطر همه ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا به این شهر می آیند تا از این گنیجه عظیم کسب علم کنند.  یکی از مراکز آموزشی در این زمینه که نه تنها در این شهر، بلکه در سراسر روسیه و در سطح جهانی از اعتبار و شهرت خوبی برخوردار است “دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ” می باشد. دپارتمان آموزشی “روس لگالایف” در خدمت عزیزانی است که تصمیم به تحصیل در این دانشگاه را دارند.

دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ معتبر ترین دانشگاه تخصصی معماری در شمال غرب روسیه می باشد. در در این دانشگاه ساختمان سازی، معماری، حمل و نقل و سیستم های مهندسی زیست محیطی تدریس می شود. علارقم این که این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه در این رشته می باشد و سال ساخت آن به 1832 میلادی بر می گردد، این دانشگاه همه ساله سیستم آموزشی خود را به روز کرده و با متدها و منابع روز دنیا پیش می رود.

در سال 2011 این دانشگاه نشان برتر کیف آموزش را از وزارت آموزش فدراسیون روسیه دریافت نمود.

در رنکینگ جهانی Webometrics Ranking of World Universities این دانشگاه یکی از 150 دانشگاه برتر دنیا در سال 2015 شناخته شد.

دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ دارای 7 دانشگده می باشد که شامل:

معماری

ساخت و ساز

مهندسی محیط زیست و شهر سازی

وسایل نقلیه و راه

مدیریت و اقتصاد

حقوق و وکالت در زمینه ساخت و ساز و حمل و نقل

یک پارچه سازی نظام آموزش

علاوه بر این دانشگاه دولتی معماری و ساخت و ساز سن پترزبورگ دارای انستیتوتهای متعدد در رشته های مختلف از جمله امنیت جاده ای، طراحی و بررسی سازه و غیره می باشد.

تدریس در این دانشگاه به زبان روسی بوده و دانشجویان عزیزی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند باید در ابتدا یک دوره 9 ماه زبان روسی (پادفک) را در این دانشگاه طی کنند و بعد از آن وارد دانشکده تخصصی خود شوند. در دوره زبان علاوه بر زبان روسی، دروس مرتبط با رشته شما نیز تدریس می شود.