تحصیلی

4
(7)

دپارتمان دانشجویی روس لگالایف” با سالها تجربه در امور دانشجویی در خدمت شما دانشجویان عزیز مشتاق به تحصیل در روسیه می باشد. مشاورین ما با توجه به آشنایی کامل و همکاری با موسسات متعدد معتبر علمی در سراسر کشور فدراسیون روسیه می توانند شما را در امر انتخاب و دریافت پذیرش از دانشگاه معتبر در رشته مورد نظر، راهنمایی کنند.

دوستان باید توجه داشته باشند که علارقم اینکه اکثر دانشگاه های کشور فدراسیون روسیه از اعتبار جهانی برخوردار هستند، اما در کنار موسسات معتبر، مراکزی نیز وجود دارند که از لحاظ علمی نه تنها در سطح دنیا، بلکه در داخل روسیه نیز به عنوان مراکز خوش نام و معتبر شناخته شده نیستند. لذا خواهشمند است قبل از اخذ پذیرش، از معتبر بودن دانشگاه مطمئن شوید.

 

دانشگاه های معتبر

اعتبار دانشگاه را می توان با معیارهای متفاوتی سنجید و بسته به معیار ما، دانشگاه ها متفاوت خواهد بود. 

به طور کلی می توان اعتبار دانشگاه های روسیه را با سه شاخص متفاوت بررسی کرد.

 • اعتبار دانشگاه های روسیه در ایران 
 • اعتبار دانشگاه های روسیه در خود این کشور
 • اعتبار دانشگاه های روسیه در سطح جهان

اعتبار دانشگاه های روسیه در ایران توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران ارزشیابی می شود . همه ساله لیست دانشگاه های معتبر روسیه از نظر وزارت علوم (برای رشته های غیر پزشکی ) و وزارت بهداشت (برای رشته های پزشکی – دندانپزشکی – داروسازی ) اعلام می شود. در این قسمت می توانید آخرین لیست دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران را ببینید:

2020-2021
دانشگاه دولتی مسکو – لومونسف
دانشگاه دولتی نووسیبیرسک 
دانشگاه سچنوا – فقط داروسازی
دانشگاه سماشکو – فقط دندان پزشکی
دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ 
 

مرجع دوم ارزشیابی دانشگاه روسیه خود کشور روسیه است . به طور کلی تمام دانشگاه هایی که پیشوند و یا پسوند «ملی» و یا «دولتی» داشته باشند از اعتبار بالاتری نسبت به دانشگاه های خصوصی برخوردار هستند. 

در روسیه در شهرهای بزرگ یک دانشگاه هست که به نام دانشگاه دولتی آن شهر معروف است. این دانشگاه ها معمولا معتبر ترین دانشگاه آن شهر بوده و از نظر اعتباری بالاتر از دانشگاه های دیگر هستند. مانند: دانشگاه دولتی مسکودانشگاه دولتی سن پترزبورگدانشگاه دولتی نووسیبیرسکدانشگاه دولتی تومسک و غیره . این دانشگاه ها معمولا دانشگاه های جامع هستند و در اکثر رشته ها در این دانشگاه امکان تحصیل وجود دارد. 


مرجع سوم برای ارزشیابی مدارک دانشگاه های روسیه مراجع بین المللی هستند که قطعا اعتبار ارزشیابی آنها نسبت به دو شاخص بالا معتبر تر است. همانطور که می دانید معتبر ترین مراجع ازشیابی مدارک دانشگاه های دنیا عبارتند از:

لیست دانشگاه های روسیه و توضیح کامل آن را می توانید در این بخش مطالعه نمایید 


متاسفانه همه ساله شاهد آن هستیم که بعضی مراکزی، صرفا به فکر منافع شخصی خود بوده و با معرفی دانشگاه های نا معتبر، باعث اتلاف وقت و سرمایه عزیزان می شوند. گروه روس لگالایف بر این باور است که راز دوام موفقیت در هر کسب و کاری صداقت و وجدان کاری می باشد. به همین منظور تمام دانشگاه هایی که از طرف مشاورین ما پیشنهاد می شوند، مورد تایید مراکز ذیصلاح ایران (وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) می باشند.

دپارتمان دانشجویی روس لگالایف در دو بخش پزشکی و غیر پزشکی جهت اخذ پذیرش به صورت آزاد و به صورت بورسیه تحصیلی روسیه در خدمت شما متقاضیان عزیز می باشد.

هم اکنون می توانید از طریق واتساپ با ما تماس بگیرید


در این ویدئو می بینید:

 • سیستم نظام آموزشی روسیه
 • دوره تحصیلی در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا 
 • آزومون ورود به دانشگاه 
 • تحصیل به زبان روسی یا انگلیسی
https://ruslegalife.net/wp-content/uploads/2020/02/nezamamuzsh2.mp4

تحصیل در روسیه

کشور روسیه واقع در شمال اوراسیا و پهناورترین کشور جهان می باشد و از نظر جمعیتی نهمین کشور پرجمعت در جهان است. روسیه از جمله کشورهایی است که از نظر علمی بسیار پیشرفته و مدرن می باشد و مدارک علمی آن در سراسر دنیا معتبر می باشد. از جمله رشته های تحصیلی که در این کشور بسیار حائز اهمیت و پرطرفدار می باشد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می باشد. انتخاب روسیه به عنوان کشوری جهت تحصیل پزشکی با هزینه مقرون به صرفه و ارزان منطقی به نظر می رسد. از معروفترین دانشگاه های پزشکی روسیه می توان به : دانشگاه لومونسف – دانشگاه سماشکو – دانشگاه سچنوا – دانشگاه نووسیبیسرک – دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ و دانشگاه ملی سن پترزبورگ اشاره کرد. 

https://ruslegalife.net/wp-content/uploads/2020/02/sabtenam1.mp4

شرایط تحصیل پزشکی روسیه و دندانپزشکی در روسیه

روسیه از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری در تمامی رشته های تحصیلی به خصوص در رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی داشته و مدارک تحصیلی آن ها از اعتباری بین المللی برخوردارند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه با امکانات و کیفیتی بسیار بالا و با هزینه هایی کم در اختیار دانشجویان قرار می گیرد؛ از این رو همه ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در این رشته ها به کشور روسیه مهاجرت می کنند. مطالب مربطو به قوانین مهاجرت از طریق تحصیل و یا مهاجرت کاری به روسیه را می توانید در این بخش مطالعه کنید 

نکته مهم در خصوص شرط معدل و محدودیت سن  برای تحصیل در روسیه

برای ورود به دانشگاه های روسیه در رشته پزشکی شرط معدل وجود ندارد. تنها شرط ورود به دانشگاه ، قبولی در آزمون ورودی دانشگاه می باشد. برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی معمولا از دروس زیست شناسی و شیمی امتحان گرفته می شود. شرط قبولی و ورود به دانشگاه کسب نمره ۵۰ از ۱۰۰ می باشد. جهت آشنایی با نمونه سوالات دانشگاه های مختلف روسیه به این قسمت مراجعه کنید 

در خصوص شرط سنی برای تحصیل در روسیه هم باید گفت تا به امروز هیچ قانونی که محدودیت سنی برای ادامه تحصیل در روسیه ایجاد کند وجود ندارد و دانشجو با هر سنی می تواند وارد دانشگاه شود. 

پاسخ به سوالات زیر را می توانید در این ویدیو ببینید

 • آیا مدارک دانشگاه های ایران در روسیه مورد تایید هست؟ مثل پیام نور یا دانشگاه آزاد
 • آیا امکان انتقال حین تحصیل به ایران وجود دارد؟
 • آیا امکان تغییر رشته وجود دارد؟ 
 • آیا حتما باید مقطع قبلی و بعدی باید هم رشته باشد؟
 • آیا برای رشته پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشیم؟
https://ruslegalife.net/wp-content/uploads/2020/02/reshte2.mp4

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه یکی از محبوب ترین و البته مقرون به صرفه ترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی از اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکا و استرالیا می باشد. شهریه تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به دیگر کشورها بسیار کمتر است و استانداردهای آموزشی در سطحی بسیار عالی می باشد از این رو دانشگاه های پزشکی روسیه برای دانشجویان بین المللی بسیار قابل توجه است  و باعث به وجود آمدن رقابت بین سایر دانشگاه های پزشکی بین المللی شده است. طول دوره پزشکی در کشور روسیه ۶ سال ، دوره داروسازی ۶ سال و دوره دندانپزشکی روسیه ۵ سال می باشد. اطلاعات کامل در خصوص هزینه های تحصیل در روسیه را میتوانید در بخش هزینه تحصیل در روسیه مطالعه کنید.  

نکته مهم: تحصیل در رشته پزشکی روسیه تنها به زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. به همین خاطر شما ابتدا باید در یکی از دانشگاه های روسیه دوره پادفک زبان روسی را بخوانید و بعد از آن می توانید وارد دانشگاه در رشته پزشکی و یا دندانپزشکی و داروسازی شوید. در صفحه پادفک  در روسیه می توانید اطلاعات کامل در خصوص پاتفک و همچنین هزینه پادفک و نحوه ثبت نام پادفک در دانشگاه های روسیه را مطالعه کنید. 

جهت ثبت نام پادفک دانشگاه های روسیه می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید

تماس صوتی از طریق واتساپ


مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی روسیه

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه عبارتند از:

آخرین مدرک تحصیلی

ریزنمرات آخرین مدرک تحصیلی

کپی و اصل پاسپورت – پاسپورت شما از زمان ورود به روسیه حداقل باید ۱۸ ماه اعتبار داشته باشد. 

یک قطعه عکس 4*3

*** لازم به ذکر است که تمامی مدارک  میبایست همراه با ترجمه رسمی و تایید شده از سوی وزارت امور خارجه و دادگستری باشد و کپی مدارک نیز میبایست تایید شده از سوی قوه قضاییه باشد. البته دوستانی که از طریق موسسه اعزام دانشجو به روسیه – روس لگالایف – اقدام نمایند نیازی به ترجمه و تایید مدراک در ایران ندارند. چون تمام مدارک در روسیه و توسط خود موسسه و با مهر دادگستری روسیه ترجمه و تایید می گردد. ترجمه مدارک توسط موسسه ما تماما رایگان صورت می گیرد. 


تحصیل در روسیه ، روند پذیرش از دانشگاه های روسیه

پس از انجام مشاوره های مربوطه و اخذ تصمیم نهایی برای اقدام به مهاجرت تحصیلی ( پذیرش تحصیلی روسیه ) موسسه بین المللی حقوقی روس لگالایف دو نسخه قرارداد فی مابین دانشجو و موسسه را خدمت شما ارسال می کند. شما بعد از تکمیل قرارداد و امضای آن ، اسکن قرارداد را برای شرکت ارسال می کنید.

همکاران ما در بخش اخذ پذیرش، پس از دریافت فرم قرارداد امضا شده توسط شما، اقدام به اخذ دعوتنامه از دانشگاه مربوطه می نمایند و پس از دریافت دعوتنامه با شما تماس می گیرند تا در مراحل بعدی: اخذ ویزا ، بیمه ، بلیط و … شما را یاری نمایند.


شما می توانید نمونه قراردها را در در این قسمت مشاهده نمایید.

تماس با ما 

 پاسخ به سوالات متداول 

 

پرسش و پاسخ به سوالات متداول

۱- چگونه می توانیم از دانشگاه های روسیه پذیرش تحصیلی بگیریم؟


۲- آیا فقط به زبان روسی در روسیه می شود تحصیل کرد؟


۳- من که روسی نمی دانم. چطور در روسیه به زبان روسی درس بخوانم؟


۴- چه رشته هایی برای درس خواند در روسیه مناسب است؟


۵- شهریه دانشگاه های روسیه چقدر است؟


۶- آیا امکان تحصیل رایگان هم وجود دارد؟ چطور می شود از دانشگاه های روسیه بورس تحصیلی گرفت؟


۷- هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟


۸- آیا امکان کار حین تحصیل در روسیه وجود دارد؟


۹- هزینه خوابگاه چقدر است؟ قیمت اجاره مسکن در روسیه چند است؟


۱۰ – پادفک چیست؟


۱۱- رجیستر چیست؟


۱۲- قوانین مهم در روسیه که یک دانشجو باید بداند


۱۳- کدام دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران است؟


۱۴- راه های گرفتن اقامت روسیه


۱۵- آیا می توان در روسیه ملک خرید؟ قیمت خرید ملک در روسیه چقدر است؟


۱۶- شرایط مهاجرت کاری به روسیه چیست؟


۱۷- ازدواج در روسیه


۱۸- آیا شهروندان ایرانی می توانند در روسیه شرکت تاسیس کنند؟


۱۹- شرایط گرفتن ویزای روسیه به چه صورت است؟


۲۰- افتتاح حساب مستر کارت و ویزا کارت برای شهروندان ایرانی در روسیه۱- چگونه می توانیم از دانشگاه های روسیه پذیرش تحصیلی بگیریم؟

برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه ، باید مدارک به روسی ترجمه شود و تحویل دانشگاه مورد نظر داده شود. از آنجایی که تحصیل در اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی است . برای تحصیل به زبان روسی شما باید ابتدا یک دوره پادفک زبان روسی بگذرانید. برای ورود به دانشگاه در اکثر دانشگاه های روسیه آزمون ورودی برگزا می شود. برای تحصیل در روسیه از طریق مجموعه روس لگالایف کافی است اسکن مدارک تحصیلی و پاسپورت را برای ما ارسال کنید. تمام مراحل اعزام دانشجو به روسیه از شروع ثبت نام تا حضور در کلاس درس تمام توسط این موسسه روس لگالایف انجام می شود . با ما تماس بگیرید.

بازگشت۲- آیا فقط به زبان روسی در روسیه می شود تحصیل کرد؟

امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در بعضی دانشگاه ها و در مقاطع خاصی امکان پذیر است. اما در اکثر دانشگاه ها تحصیل فقط به زبان روسی است. برای تحصیل به زبان انگلیسی بعضی دانشگاه ها از شما مدرک معتبر زبان انگلیسی تافل یا آیلتس می خواهند ولی در اکثر مواقع اجباری به داشتن مدرک زبان نیست. اما همیشه تحصیل به زبان روسی پیشنهاد ماست. چون: شما در روسیه باید زندگی کنید و مردم روسیه فقط زبان روسی می دانند. شما باید در این کشور زبان روسی یاد بگیرید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه فقط به زبان روسی مورد تایید وزرات بهداشت ایران است. شهریه تحصیل به زبان روسی معمولا پایین تر از تحصیل به زبان انگلیسی است. در تحصیل به زبان روسی امکان گرفتن بورس تحصیلی وجود دارد. اکثر دانشگاه های روسیه فقط به زبان روسی تدریس می شود. کیفیت تدریس به زبان روسی در روسیه به مراتب بهتر از تدریس به زبان انگلیسی است.

بازگشت۳- من که روسی نمی دانم. چطور در روسیه به زبان روسی درس بخوانم؟

در زمان شروع به تحصیل تقریبا تمام دانشجویان خارجی که به روسی می آیند هیچ آشنایی با زبان روسی ندارند. به همین منظور در زمان اعزام دانشجو به روسیه ، دانشجو در ابتدا باید یک سال در یکی از دانشگاه های روسیه دوره زبان روسی که به دوره پادفک معروف هست را بخواند. بعد از آن می توانند وارد دانشگاه شود. برای کسب اطلاع کامل از دوره پادفک می توانید به این بخش مراجعه کنید.

بازگشت۴- چه رشته هایی برای درس خواند در روسیه مناسب است؟

تعداد زیادی از دانشگاه های روسیه اعتبار جهانی بالایی دارند و شما با هزینه کم امکان تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا را دارید. در سالهای اخیر تعداد اکثر دانشجویان ایرانی که به روسیه مهاجرت می کنند در رشته های پزشکی و ندانپزشکی مشغول به تحصیل می شوند. اما علاوه بر رشته های یاد ، تحصیل در روسیه در رشته های هوا فضا ، نفت و گاز ، کامپیوتر ، صنعت و معدن ، فنی مهندسی ، معماری ، هنر ، حقوق و اقتصاد جایگاه خوبی دارند و همه ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در این رشته ها به روسیه مهاجرت تحصیلی می کنند. در این قسمت می توانید لیست دانشگاه های معتبر روسیه و اطلاعات کلی دانشگاه را مشاهده کنید.

بازگشت۵- شهریه دانشگاه های روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیل در روسیه نسبت به کشورهای اروپایی پایین تر است. شهریه تحصیل در روسیه در هر دانشگاه نسبت به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. هزینه متوسط تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران بین ۵ تا ۶ هزار دلار در سال است. هزینه تحصیل در رشته های فنی مهندسی به طور متوسط بین ۲ تا ۴ هزار دلار در سال است. در دیگر رتشه ها هم متوسط شهریه حدود سه هزار دلار می باشد. جهت کسب اطلاعات دقیقتر در خصوص اعزام دانشجو به روسیه می توانید با ما تماس بگیرید.

بازگشت۶- آیا امکان تحصیل رایگان هم وجود دارد؟ چطور می شود از دانشگاه های روسیه بورس تحصیلی گرفت؟

طبق قانونی که حدود حدود ۷ سال پیش به تصویب نهایی رسید دانشجویان خارجی نیز می توانند مانند دانشجویان روس در دانشگاه روسیه بورس تحصیلی بگیرند و به صورت کاملا رایگان تحصیل نمیاند. طبق این قانون ۱۵ هزار سهمیه بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است. مجموعه روس لگالایف در امر اعزام دانشجو به روسیه و گرفتن سهمیه بورس تجربه خوشایندی دارد. مطالب کامل در خصوص نهوه گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه را می توانید در این قسمت مطالعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گرفتن بورس تحصیلی با ما تماس بگیرید.

بازگشت۷- هزینه زندگی در روسیه چقدر است؟

هزینه زندگی در روسیه در شهرهای مختلف متفاوت است. به طور متوسط هزینه زندگی در شهر مسکو برای شخص دانشجو حدود ۵۰۰ دلار در ماه است. هزینه زندگی دانشجویی در شهر سن پترزبورگ به طور متوسط حدود ۳۰۰ دلار است. در شهر های کوچکتر روسیه این مبلغ کمتر و در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار در ماه است. اطلاعات جامع در خصوص هزینه زندگی و اجاره مسکن در روسیه را می توانید در این قسمت مطالعه نمایید.

بازگشت۸- آیا امکان کار حین تحصیل در روسیه وجود دارد؟

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۴ به تصویب رسید دانشجویان خارجی با ویزای دانشجویی نیز می توانند در روسیه کار نمایند. شما بعد از ورود به دانشگاه باید اجازه نامه کتبی از دانشگاه دریافت نمایید . به این معنی که دانشگاه با کار کردن دانشجو مخالفتی ندارد. بعد با داشتن نامه دانشگاه و نامه از کارفرما به اداره مهاجرت مراجعه نموده و کارت مجوز کار را دریافت می کنید. اطلاعت کامل در خصوص کار حین تحصیل و قوانین کار در روسیه را در این بخش مطالعه نمایید.

بازگشت۹- هزینه خوابگاه چقدر است؟ قیمت اجاره مسکن در روسیه چند است؟

هزینه خوابگاه در دانشگاه های روسیه متفاوت است. حداقل هزینه خوابگاه در ماه حدود ۲۰ دلار و حداکثر آن حدود ۲۰۰ دلار در ماه است. در مجموعه کیفت خوابگاه ها در اکثر دانشگاه های روسیه پایین است. به همین منظور خیلی از دانشجویان بعد از ورود به روسیه منزل اجاره می کنند. البته برای اجاره منزل به چند نکته مهم از جمله قانون رجیستر توجه داشته باشید. هزینه اجاره منزل در مسکو حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه. در شهر سن پطرزبورگ بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار و در شهرهای دیگر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه می باشد. اطلاعات جامع در خصوص هزینه زندگی در روسیه را در این صفحه بخوانید.

بازگشت۱۰ – پادفک چیست؟

پادفک در واقع دوره آمادگی زبان روسی برای ورود به کورس اصلی می باشد. چون اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی تدریس می شود و تنها تحصیل به زبان روسی مورد تایید وزرات بهداشت ایران است . شما باید ابتدا در یکی از دانشگاه های روسیه دوره پادفک زبان روسی را بخوانید . اطلاعات تکمیلی در خصوص پادفک را اینجا ببینید.

بازگشت۱۱- رجیستر چیست؟

رجیستر یا برگه رجیستری به معنی ثبت است. تمام کسانی که در روسیه زندگی می کنند (حتی خود شهروندان روسیه ) حتما باید محل زندگیشان مشخص باشد و به اصطلاح رجستری داشته باشند. شهروندان خارجی هم که بیش از ۷ روز در روسیه اقامت دارند حتما باید رجیستر شوند. قوانین ریجستری بسیار سختگرانه است و کوتاهی و یا تختلف در این زمینه می تواند عواقبی چون دیپورت شدن را به همراه داشته باشد. در زمان اقامت در خوابگاه ، هتل و یا منزل مسکونی به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید. شرایط و قوانین ریجستری در این بخش به صورت کامل توضیح داده شده است.

بازگشت۱۲- قوانین مهم در روسیه که یک دانشجو باید بداند

در روسیه قوانین متعددی در خصوص زندگی ، کار و تحصیل و جود دارد که عدم آشنایی با آن گاها مشکلات زیادی را برای شخص ایجاد می کند. از آنجایی که حتی موسسات اعزام دانشجو به روسیه در خود ایران هم با خیلی از این قوانین آشنایی ندارند ، خیلی از دوستان دانشجو که به روسیه می آیند با این قوانین نا آشنا هستند. یک اصلاح رایج در روسیه است که می گوید: ندانستن قانون باعث سلب مسئولیت نمی شود. برای اطاع کامل از قوانین به این صفحه مراجعه کنید.

بازگشت۱۳- کدام دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران است؟

در بحث تایید دانشگاه های خارج از کشور دو مرجع در ایران به صورت مستقل لیست دانشگاه های مورد تایید خارج از کشور را اعلام می کنند. یکی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم است. این لیست مربوط به تمام دانشگاه های در تمام رشته ها می شود. یک لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت است که اختصاصا در خصوص رشته های پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی بررسی می شود. اگر شما تصمیم به ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارید باید به لیست وزارت بهداشت مراجعه کنید که معمولا همه ساله تغییر می کند. جدید ترین لیست وزارت بهداشت و وزرات علوم را می توانید در این بخش مشاهده نمایید.

بازگشت۱۴- راه های گرفتن اقامت روسیه

در مجموع چند روش برای گرفتن اقامت روسیه وجود دارد. یکی گرفتن شهروندی از طریق ازدواج است. در این روش شما با ازدواج با شخص روس بعد از سه سال می توانید شهروندی روسیه را دریافت نمایید. روش دیگر اقامت از طریق سرمایه گذرای است که حداقل سرمایه برای گرفتن اقامت روسیه ده میلیون روبل یا ۱۶۰ هزار دلار. یکی دیگر از روشهای گرفتن اقامت از طریق تحصیل می باشد. طبق قانونی که در سال ۲۰۱۹ تصویب شد دانشجویان خارجی بعد از تحصیل می توانند اقامت دایم کشور روسیه را دریافت نمایند. اطلاعات کامل در خصوص گرفتن اقامت روسیه را می توانید در این بخش ببینید.

بازگشت۱۵- آیا می توان در روسیه ملک خرید؟ قیمت خرید ملک در روسیه چقدر است؟

خرید ملک و متسقلات برای شهروندان خارجی در روسیه امکان پذیر است. شما می توانید حتی بدون حضور در روسیه به نمام خودتان در این کشور منزل خریداری کنید. قیمت ملک هم در شهرها مختلف متفاوت است. در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ حداقل قیمت خرید منزل حدود ۵۰ هزار دلار است. در شهرهای دیگر قیمت به مراتب کمتر است. مجموعه حقوقی روس لگالایف جهت خرید ملک و منزل در روسیه در خدمت شماست. جهت کسب اطلات بیشتر می توانید به راه های ارتباطی روس لگالایف با ما تماس بگیرید. اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید خانه در روسیه در این بخش آورده شده است.

بازگشت۱۶- شرایط مهاجرت کاری به روسیه چیست؟

مهاجرت کاری به روسیه از چند طریق ممکن است: دریافت ویزای کاری یک ساله عادی. ویزای کاری سه ساله متخصص – ویزای بیزنس . اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای کار روسیه و مهاجرت به روسیه در این بخش آورده شده است.

بازگشت۱۷- ازدواج در روسیه

ازدواج در روسیه قوانین و شرایط خاص خود را دارد. ازدواج در روسیه برای یک شهروند خارجی این امکان را می دهد که بتواند شهروندی روسیه را دیافت نماید. آداب و رسوم ازداج ، قوانین مربوط به ازدواج در روسیه و گرفتن شهوندی روسیه از طریق ازدواج در یک مقاله جدا گانه خدمتتان توضیح داده شده است. به این صحفه مراجعه نمایید.

بازگشت۱۸- آیا شهروندان ایرانی می توانند در روسیه شرکت تاسیس کنند؟

تاسیس شرکت در روسیه برای شهروندان خارجی نیز امکان پذیر است. شما می توانید به نام خودتان و حتی به صورت غیر حضوری در روسیه شرکت تاسیس نمایید. و از طریق شرکت خودتان ویزای کاری گرفته و به روسیه مهاجرت نمایید. بخش حقوقی شرکت روس لگالایف آماده ارائه خدمات افتتاح شرکت در روسیه می باشد. لطفا با ما تماس بگیرید. اطلاعات کامل را می توانید در بخش حقوقی مطالعه نمایید.

بازگشت۱۹- شرایط گرفتن ویزای روسیه به چه صورت است؟

شهروندان ایرانی برای ورود به روسیه حتما باید ویزا داشته باشند. ویزای ترانزیت – ویزای توریستی – ویزای کاری – ویزای تجاری – ویزای تحصیلی و … . طبق قانون جدیدی که در سال ۲۰۱۹ تصویب و اجرایی شد شهروندان ایرانی می توانند به بعضی از مناطق روسیه با ویزای الکترونیکی مسافرت نمایند. این ویزا رایگان می باشد. جهت کسب اطلاعت بیشتر به این قسمت مراجعه نمایید.

بازگشت۲۰- افتتاح حساب مستر کارت و ویزا کارت برای شهروندان ایرانی در روسیه

در حال حاظر اسبر بانک ، بزرگترین بانک روسیه برای شهروندان ایرانی حساب مستر کارت و یزا کارت بین المللی باز می کند و شما می توانید کارت بین المللی دریافت نمایید. این کارت در سراسر جهان معتبر است و می توانید با آن خرید اینترنتی انجام دهید. انواع کارتهای بانکی در این بخش توضیح داده شده است.

بازگشت