دانشگاه ملی مسکو

4
(1)
دانشگاه لومونسف مسکو :

 سال تاسیس دانشگاه لومونسف : 1755 میلادی 

تعداد دانشجویان: 30000 / تعداد دانشجویان خارجی: 4000

تعداد رشته اصلی: ۸۰ دوره کارشناسی- ۸ دوره تخصصی – ۱۳۰ دروه کارشناسی ارشد – سه دوره ای بی ام ABM

تعداد اساتید: 11000

کتابخانه دانشگاه دولتی مسکو دارای بیش از 9،000،000  جلد کتاب

دوره های اختصاصی دانشجویان خارجی: پادفک پزشکی- پادفک اقتصاد- پادفک علوم پایه- پادفک فیزیک و ریاضی

دانشگاه لومونوسف (Lomonosov Moscow State University)یکی ازقدیمی ترین ،زیباترین وبزرگترین دانشگاه های روسیه می باشد که به نام یکی ازدانشمندان برجسته این کشور(میخائیل لومونسوف)نامگذاری شده است.تاسیس دانشگاه لومونوسف مسکو به سال 1755میلادی بازمیگرد.لومونسف یک دانشگاه دولتی میباشدکه در دوره های کارشناس ،کارشناسی ارشد،دوره های تخصصی ودوره دکترا دانشجو جذب میکند.لومونوسف هرساله حدودا 4000 دانشجو ازسرتاسرجهان را پذیرش میکند.دانشگاه لومونسف در بین دانشگاه های روسیه دارای مقام اول و در بین دانشگاه برتر در جهان رتبه ی ۱۰۸ جهانی را داراست و دارای اعتبار جهانی و بین المللی بالایی در سطح بین الملل هست

حدودا40000 فارغ التحصیل درهمه مقاطع ازاین دانشگاه فارغ التحصیل شده اندوهمچنین نزدیک به 7000دانشجوی کارشناسی وبیش از5000نفردر دوره های تخصصی مشغول به تحصیل میباشند.دراین دانشگاه بیش از6000استاد و5000محقق دردانشکده ها وموسسات تحقیقاتی مشغول به فعالیت میباشند.

سال تحصیلی در MSU در ماه سپتامبر آغاز می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد .

ساختمان دانشگاه لومونسف

محوطه دانشگاه مسکو یک سیستم بسیار پیچیده است که دارای 1000000متر مربع مساحت در1000ساختمان و سازه است که دارای 39دانشکده دانشگاه مسکو شامل 15 موسسه پژوهشی، 4 موزه، 6 شعبه محلی در روسیه و خارج از کشور، حدود 380 بخش،8 خوابگاه ،پارک علمی، باغ گیاه شناسی، کتابخانه، انتشارات دانشگاه و چاپخانه، مرکز تفریحی و همچنین یک مدرسه شبانه روزی برای کودکان استعدادبرتر میباشد.
سیستم کتابخانه MSU یکی از بزرگترین در روسیه است با 9،000،000 کتاب، 2،000،000 از آنها در زبان های خارجی و میانگین تعداد خوانندگان 55،000، با استفاده از 5،500،000 کتاب در سال است.
تحصیل در دانشگاه لومونسف در بیشتر رشته های این دانشگاه خصوصا رشته های پزشکی و داروسازی به زبان روسی است و هیچ دوره انگلیسی و پادفک انگلیسی مانند تمامی دانشگاه های روسیه برای دانشجویان وجود ندارد, و دانشجویان برای تحصیل در این رشته ها حتما باید دوره پادفک زبان روسی این دانشگاه را گذرانده و پس ازبه پایان رساندن این دوره باموفقیت میتواننددرامتحان ورودی زیست و شیمی شرکت کنن بعدازنمره قبولی برای تحصیل در دوره پزشکی و داروسازی به زبان روسی این دانشگاه اقدام کنند.

رشته پزشکی دانشگاه ملی مسکو 

در دانشگاه لومونوسف مسکو امکان تحصیل در رشته های پزشکی و داروسازی وجود دارد. شهریه پزشکی دانشگاه ملی مسکو سال ۲۰۲۰ حدود ۷۲۰۰ دلار در سال است. شهریه داروسازی دانشگاه لومونسف ۶۵۰۰ دلار در سال است. توجه داشته باشید که رشته دندانپزشکی دانشگاه لومونسف وجود ندارد. 

دانشکده های پزشکی دانشگاه لومونسف (‌ دانشگاه دولتی مسکو)

دانشکده زنان و مامایی

دانشکده بیوشیمی و پزشکی مولوکولی

دانشکده بیماریهای داخلی

دانشکده بیوفیزیک

دانشکده مراقبت های بالینی

دانشکده آناتومی توپوگرافی

دانشکده جراهای های عمومی و تخصصی

دانشکده چشم پزشکی

دانشکده تراپی

دانشکده اورولوژی و آندرولوژی

دانشکده داروشناسی

دانشکده تکنولوژی داروسازی

دانشکده های داروهای شیمیایی، فارماکوگنوزی

دانشکده فیزیولوژی و آسیب شناسی

دانشکده جراحی

دانشکده اکولوژی پزشکی و فوریت های پزشکی

هزینه های تحصیل دردانشگاه لومونوسف:

هزینه کالج به زبان روسی مدت دوره یک سال 6780 دلار 
هزینه پزشکی عمومی به زبان روسی مدت دوره6سال : 7200 دلار در سال
هزینه داروسازی به زبان روسی مدت دوره5سال : 6500 دلار در سال
بیمه درمانی 750 دلار
هزینه سکونت 500 دلار در ماه

خوابگاه های دانشگاه لومونوسف مسکو :

خوابگاه های این دانشگاه دارای 8ساختمان با ظرفیت12000نفررا دارا.هستند یکی از بهترین و تمیزترین خوابگاه های فدراسیون روسیه میباشد. خوابگاه های این دانشگاه در ۷ منطقه مختلف مسکو قرار دارند که فاصله آنها ازدانشگاه 5کیلومترمیباشد.

جهت کسب اطلاعت بیشتر و ثبت نام در دانشگاه دولتی مسکو با ما تماس بگیرید

برای دیدن فیلم های بیشتر ما را در آپارات دنبال کنید


مطالب مرتبط 


سوالات متداول

آیا دانشگاه لومونسف معتبر است ؟

دانشگاه دولتی مسکو که به نام دانشگاه لومونسف معروف است بهترین و معتبر ترین دانشگاه روسیه است. دانشگاه ملی مسکو تنها دانشگاه روسیه است که در جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا است. این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در جایگاه ممتاز قرار دارد. 

رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه لومونسف مورد تایید ایران است ؟

دانشگاه لومونسف همیشه جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده. امکان تحصیل در رشته پزشکی و داروسازی در دانشگاه لومونسف وجود دارد. اما در این دانشگاه رشته دندانپزشکی وجود ندارد. دوره پزشکی و داروسازی ۶ سال است. 

در چه رشته های می شود در دانشگاه ملی مسکو تحصیل کرد ؟

دانشگاه ملی مسکو یکی از دانشگاه های جامع روسیه است. در این دانشگاه در اکثر رشته ها امکان تحصیل وجود دارد. دانشگاه های علوم انسانی و علوم اجتماعی بیشتر بخش از رشته های این دانشگاه را تشکیل می دهد.