پادفک

3.8
(8)

پادفک در روسیه که به روسی به آن подготовительный факультет گفته می شود را می توان «دوره آمادگی» ترجمه کرد. در اکثر دانشگاه های روسیه تدریس به زبان روسی می باشد. به همین خاطر برای وارد شدن دانشجویان خارجی به دانشگاه دوره های آمادگی در نظر گرفته شده است که در آن دانشجویان خارجی زبان روسی را فرا می گیرند. زمان تحصیل در «دوره آمادگی» تقریبا همزمان با یک سال تحصیلی می باشد. دانشجو در صورتی که دوره آمادگی یا پادفک (بین ۸ تا ۱۱ ماه) را با موفق به پایان برساند مدرک زبان روسی сертификат دریافت می نماید که داشتن این مدرک به این معنی است که این دانشجو توانایی ان را دارد که در کنار دانشجویان روس زبان در دانشگاه مشغول به تحصیل شود. نام رسمی مدرک بین المللی زبان روسی را trki یا torfi می گویند.

دوره های اختصاصی پادفک

در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه در کنار آموزش زبان روسی و بعد از اینکه دانشجو آشنایی اولیه با زبان روسی پیدا کرد (بعد از ماه ۴ تا ۶) مرتبط به رشته ای که دانشجو تصمیم به ادامه تحصیل دارد چند درس اختصاصی تدریس می شود. این دوره در واقع به این منظور است که دانشجو آمادگی پیدا کند که در آزمون های وردی دانشگاه شرکت نماید. به طور مثال به دانشجویانی که تصمیم به وارد شدن به دانشگاه و تحصیل در رشته های پزشکی را دارند٫ در کنار آموزش زبان روسی٫ دروس زیست شناسی و شیمی نیز تدریس می شود.

هزینه پادفک روسیه

پادفک پزشکی روسیه در شهرهای مختلف برگزار می شود. پادفک پزشکی مسکو هم در دانشگاه های مورد تایید ایران مانند دانشگاه لومونسف و دانشگاه سماشکو برگزار می شود و هم در دانشگاه هایی که مورد تایید ایران نیست. شهریه پادفک روسیه در دانشگاه های مختلف متفاوت است. حداقل شهریه پادفک پزشکی روسیه ۱۵۰۰ دلار است.  شهریه پادفک پزشکی مسکو در دانشگاه لومونسف حدو ۶ هزار دلار است. قیمت پادفک پزشکی سماشکو حدود ۴ هزار دلار است. پاتفک پزشکی مسکو در دیگر دانشگاه ها مسکو به طور متوسط از ۲۵۰۰ تا ۶ هزار دلار است . هزینه پادفک پزشکی سن پترزبورگ در دانشگاه پاولوف سن پطرزبورگ ۲۵۰۰ دلار. قیمت پادفک دانشگاه ملی سن پترزبورگ حدود ۴۵۰۰ دلار و در دانشگاه های دیگر سنت پترزبورگ قیمت پاتفک پزشکی حدود ۲۵۰۰ دلار است. هزینه پادفک غیر پزشکی با پاتفک پزشکی روسیه تفاوت چندانی ندارد. علاوه بر دانشگاه های معتبر روسیه بعضی از دانشگاه های خصوصی دوره زبان روسی برگزار می کنند. شهریه دوره زبان روسی نیز متفاوت است. قیمت دوره زبان روسی در این دانشگاه های خصوصی بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است.

  • شهریه پادفک دانشگاه لومونسف: ۶ هزار دلار.
  • شهریه پادفک دانشگاه سماشکو : ۴ هزار دلار
  • شهریه پادفک دانشگاه سچنوا : ۳۵۰۰ دلار
  • قیمت پادفک دانشگاه ملی سن پترزبورگ ۴۵۰۰ دلار
  • قیمت پادفک دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ : ۲۵۰۰ دلار
  • قیمت پادفک دانشگاه نووسیبیرسک : ۴۵۰۰ دلار
  • قیمت پادفک دانشگاه مچنیکوف سن پطرزبورگ ۲۵۰۰ دلار
  • شهریه پاتفک دانشگاه رانخیگس ۲۵۰۰ دلار

  تماس صوتی از طریق واتساپ  

آزمون ورودی دانشگاه روسیه

همانطور که در بالا اشاره شد٫ دانشجو بعد از گذراندن موفقیت آمیز دوره پادفک امکان این را پیدا می کند که در کنار دیگر دانشجویان روس زبان وارد دانشگاه شود. اما باید توجه داشته باشیم که قبولی در پادفک به معنی قبولی در دانشگاه نیست. همانطور که در اکثر دانشگاه های معتبر روسیه از دانشجویان روس زبان برای وارد شدن به دانشگاه امتحان وردی گرفته می شود برای دانشجویان خارجی نیز امتحان ورودی برگذار می شود.

شرکت روس لگالایف برای دانشجویان عزیزی که در شهر سن پترزبورگ مشغول به تحصیل در دوره پادفک هستند دوره های کمک آموزشی دروس زبان روسی و تخصص برگذار می نماید. مزیت این کلاسها این است که استاد مسلط به زبان روسی و فارسی در خدمت شما خواهد بود تا هم دروس به زبان فارسی برای شما مرور شود و هم پاسخگوی سوالاتی باشد که در زمان تحصیل در دانشگاه با آن مواجه می شوید و به علت تسلط نداشتن به زبان روسی امکان سوال کردن از استاد و راهنمایی کامل وجود ندارد.

مشاوره تحصیلی روسیه از طریق واتساپ

در اینجا می توانید ویدیو پادفک را مشاهده نمایید

در اینجا شما می توانید نمونه سوالات ورودی دانشگاه های معتبر روسیه را دانلود نمایید.

  


مطالب مرتبط


سوالات متداول

آیا تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر است ؟ 

بله در بعضی از دانشگاه های روسیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. اما تحصیل به زبان روسی چند مزیت دارد: در خیلی از دانشگاه ها فقط به روسی تدریس می شود. شما در روسیه زندگی می کنید و مردم روسیه اصلا انگلیسی نمی دانند. شهریه دانشگاه در روسیه به زبان روسی کمتر از انگلیسی است. 

شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه چطور است ؟

در چند دانشگاه امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه مورد تایید ایران نیست. البته در مورد دانشگاه نووسیبیرسک این امکان وجود دارد که شما در ابتدا به انگلیسی تحصیل کنید و بعد در سالهای پایانی به روسی و مدرک به زبان روسی دریافت کیند.

آیا در ایران هم می شود مدرک پادفک گرفت ؟

مدرک پادفک تنها در دانشگاه های روسیه صادر می شود و هیچ مرکز در ایران اجازه برگزاری این دوره را ندارد. البته شما با یادگیری زبان در ایران در بعضی از دانشگاه های روسیه می توانید شروع به تحصیل کنید اما آن مدرک پادفک نیست و شاید بعد از پایان تحصیل برای ارزشیابی مدارک در ایران به مشکل برخورد کنید. بهتر است از معاونت آموزش وزارت بهداشت استعلام کنید.


 

https://ruslegalife.net/wp-content/uploads/2020/02/padfak.mp4