اقامت کار روسیه

یکی از راه های مهاجرت و گرفتن اقامت در روسیه از طریق کار است. کسانی که به عنوان نیروی متخصص برای کار به روسیه می آیند اقامت دایم روسیه را دریافت می کنند. البته در نظر داشته باشید دو نوع ویزای کاری روسیه وجود دارد. ویزای کاری یک ساله و ویزای کاری سه ساله. تنها ویزای کاری سه سال و آن هم به عنوان نیروی کار متخصص و نه نیروی کار عادی منجر به گرفتن اقامت کار روسیه می شود.

نیروی متخصص و اقامت کار روسیه

همه ساله لیست کاملی از مشاغل که به عنوان مشاغل مورد نیاز شناخته می شوند اعلام می شود. نیروی متخصص خارجی در صورتی که از طرف یک شرکت معتبر روس در زمینه های ذکر شده دعوتنامه کاری دریافت نماید می تواند در زمان کوتاهی اقامت دایم روسیه را دریافت نماید.

نیروی کار متخصص شرایط دیگری نیز دارد. حد اقل حقوق نیرو متخصص باید ۱۷۰ هزار روبل یعنی حدود ۳ هزار دلار در ماه باشد. آشنایی نسبی به زبان روسی یکی دیگر از شرایط برای گرفتن اقامت روسیه است. اگر مشکل زبان روسی دارید می توانید در دوره های شش ماهه و یک سال زبان روسی در یکی از دانشگاه های معتبر روسیه تحصیل نمایید و مدرک مورد نیاز را دریافت نمایید. دوره های زبان روسی در روسیه پادفک نامیده می شود . معمولا کسانی که برای ادامه تحصیل به روسیه مهاجرت می کنند باید این دوره ها را بگذرانند. شما باید حداقل سه سال به عنوان نیروی متخصص در روسیه کار کنید. اگر مدت کار شخص کمتر از سه سال باشد اقامت دایم شخص باطل می شود. گرفتن اقامت از طریق کار در کنار راه های دیگر مانند اقامت از طریق تصحیل و اقامت از طریق ازدواج داه های متداول برای گرفتن اقامت روسیه است.

لیست نیرو کار متخصص

پزشک زایمان

دامپزشک

پزشک

مهندس طراح

مدیریت اقتصاد

مهندس معدن

برشکار اکسیژن

مهندس نفت و گاز

مهندس فناوری نوین

مهندس امنیت اطلاعات

مهندس مدیریت کیفیت

مهندس ناظر

مهندس برق

پرستار

دکتر دارو ساز

و …

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تماس از طریق واتساپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.